Hlavní menu


Počítadlo

Optimalizováno pro rozlišení obrazovky 800 x 600 a vyšší

Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Rozhledny (archiv)

Rozhledny 2008

Vítejte na stránkách s informacemi k akci Rozhledny 2008.

Akce proběhla podle plánu v noci z 31. května na 1. června 2008 na kmitočtu 27,215 MHz (pásmo občanských radiostanic, CB kanál 21).

V době mezi 22. hodinou a půlnocí se ozývaly soutěžní kontrolní stanice, s nimiž udělalo spojení celkem 16 posádek rozhleden. Výsledky soutěže najdete na stránce k soutěži. Mezi půlnocí a začátkem štafety se kontrolovala slyšitelnost mezi navazujícími rozhlednami, což trvalo déle, než se předpokládalo, protože ne všechny posádky se zachovaly podle doporučení a bylo je nutno pracně shánět. Kdyby se tato kontrola ze stran posádek nepodceňovala, bylo by možno ji stihnout během cca 20 minut a zbytek by zbyl na volný hovor či spojení s jinými stanicemi, takto vyplnila prakticky skoro celou hodinu. Vzhledem k problémům s poškozenou anténou a slyšitelností bylo nutno prohodit pořadí rozhleden číslo 45 a 46, jinak vše prošlo podle předpokladů. Nakonec se vše stihlo a vlastní akce Rozhledny 2008 začala v určeném čase v 1 hodinu po půlnoci. Z předem přihlášených padesáti posádek se akce Rozhledny 2008 zúčastnilo celkem 42 posádek, z nichž jedna posádka se ve druhém kole již neozvala. Doufáme, že se jí nic nestalo a že příčinou byla pouze únava zakončená spánkem. Z akce se předem omluvily tři posádky.

Všechny zúčastněné posádky mají nárok na pamětní listy podle počtu členů posádky. Tyto budou předávány na letním setkání v Holicích a na následujících dvou setkáních na Žernovce.

Prosíme posádky, které si zapisovaly reporty (slyšitelnost a sílu signálu ostatních rozhleden), aby nám tyto údaje poslaly. Pomůže to při sestavování trasy v příštích ročnících akce Rozhledny, ale také i ostatním zájemcům při výběru vhodné kóty k vysílání. Údaje je možno poslat buď na e-mailovou adresu, uvedenou na hlavní stránce, nebo je možno je nadiktovat přes CB (pokud jste v dosahu) Jiřině Písnice, anebo je můžete předat Jiřině Písnice na některém z výše uvedeném setkání.

Doufáme, že se vám akce líbila a že se jí v příštích letech opět zúčastníte, ať už jako aktivní posádky, či jen jako pasivní posluchači (první případ je vítanější).

Jiřina Písnice a Franta Stodůlky

Zpět